Nereti, ieslīgstot ikdienas rutīnā, pat neaizdomājamies par to, kā spējam produktīvi funkcionēt. Cilvēka smadzenes ir apbrīnojama sistēma, kas nodrošina mūs ar visām vajadzīgajām funkcijām primāro dzīvības funkciju uzturēšanai, kā arī izdomāt un realizēt praktiski visu, ko esam iedomājusies. Mūsu prāts ir kompleksa sistēma, kuru regulāri vajadzētu saudzēt un pienācīgi rūpēties. Ir daži paņēmieni, kurus varam izmantot ikdienā, kas mūsu prātu var padarīt asāku.

  • Izgulies

Pirmais nosacījums, kas vispār būtu jāievēro, lai nodrošinātu kvalitatīvu un produktīvu prāta darbību ir atbilstošs miegs un atpūta. Cilvēki ir dažādi, citiem pietiek ar 4 stundām miega, cietiem savukārt vajag 10, bet optimālai cilvēka funkcionēšanai ir nepieciešamas vismaz 8 stundas kārtīga miega.  Atpūties cilvēks spēj ātrāk un ilgstošāk koncentrēties uz sarežģītam lietam. Vēl būtiska, lieta, ar ko būtu jāsāk, ir pietiekama ūdens lietošana ikdienā, kas nodrošina visu dzīvībai svarīgo funkciju izpildi, ūdens nepieciešams arī kvalitatīvai smadzeņu procesu nodrošināšanai.

  • Praktizē, kādu hobiju

Hobiju praktizēšana, palīdz ikdienā uzturēt savu prātu labā “formā” un sniedz arī gandarījumu, par sasniegto. No attīstošajiem hobijiem varētu pieminēt mūzikas instrumenta spēlēšanu, ar mākslu saistītie – zīmēšana, veidošana.

  • Klausies, lasi, skaties

Lai gūtu jaunas idejas un spētu radošāk domāt, konstanti jāpakļauj sevi jauniem stimuliem. To mēs varam panākt ar dažādu mēdiju starpniecību.  Ja nogurstam no lasīšanas varam paklausīties audio grāmatu, vai noskatīties kādu dokumentālo filmu. Visas šīs lietas pozitīvi un mums pašiem nemanot par uzlabot mūsu ikdienas spriešanas spējas, iztēli un viedokli par dažādām lietām.

  • Apgūsti jaunu valodu

Lielisks veids, kā var likt sevi attīstīt, ir jaunas valodas apgūšana. Lai gan sākumā tas var šķist liels un sarežģīts uzdevums, to var sākt pamazām-katru dienu apgūst vienu jaunu vārdu un veidot savu vardu krājumu no pamata frāzēm un izteicieniem, laika gaita apgūstot arī teikuma struktūras veidošanu, gramatiku.  Šis paradums gan būs interesants – varēsi apgūt jaunu valodu ar to saistīto kultūru, gan arī noderīgs, ja, protams, izvēlēsies kādu no populārajām valodām, ko varēsi arī pielietot ceļojot.