Gaismas impulsi ir pietiekami spēcīgi, un saglabā savu formu pietiekami ilgi, lai tie nezaudētu pārāk daudz datu, ceļojot pa optiskajām šķiedrām. Tas ir iespējams, izmantojot optisko šķiedru gaismas avotus: lāzera diodes un gaismas diodes.

Lāzera diodes, ko lieto optisko šķiedru tehnoloģijā, ir līdzīgas tām, kas izmantotas CD un DVD atskaņotājos. Lāzeri nosūta spilgtu gaismu, kas nozīmē, ka visām gaismas daļiņām jeb fotoniem ir tieši tāds pats viļņa garums. Saskaņotie gaismas impulsi ilgāk saglabā savu formu, kas nozīmē, ka tie var darboties ar ātrāku datu pārraides ātrumu un mazāku informācijas zudumu. Arī lāzera diodes ilgāk saglabā signālu, pirms tas zaudē spēku. No otras puses, tāpat kā zaļās un sarkanās gaismiņas datoros, LED ir mazāk spēcīgs par lāzeriem, bet lētāks. Tie strādā pietiekami labi īsa attāluma optisko šķiedru tīkliem.

Optiskās šķiedras telekomunikāciju sistēmas sola skaidrākus tālruņa zvanus, ātrāku interneta pieslēgumu, un daudz standarta un HDTV kabeļtelevīzijas kanāli. Mūsdienās, vairāki starptautiski uzņēmumi ir mainījuši savu komunikācijas infrastruktūru uz šķiedru optikas tehnoloģijām. Ir pienācis laiks to darīt arī Jums.