Mēs visi ļoti gaidām savu atvaļinājumu un vēlamies doties prom pēc iespējas ātrāk, bet svarīgi būtu atcerēties un laicīgi plānot sava mājokļa drošību. Sekojot tālāk uzskaitītajiem ieteikumiem, var maksimāli samazināt risku tikt apzagtam.

Aizver logus un durvis

Skan varbūt ļoti triviāli, bet pirmais un viens no svarīgākajiem padomiem, kā pasargāt savu mājokli no nevēlamiem viesiem, ir pārliecināties par to vai durvis un logi ir pienācīgi aizvērti. Bieži vien mēs atstājam puspavērtus logus un steiga aizmirstam kārtīgi aizslēgt durvis. Tāpēc dodoties ilgstošāku periodu prom no mājām par to būtu jāparūpējas.

Sarunā kādu, kas pieskatīs mājokli

Ideālā situācijā tev ir iespēja sarunāt kādu draugu vai radinieku, kas labprāt varētu padzīvot tavā mājoklī vienlaicīgi to pieskatot. Ja šādas iespējas nav būtu jāvienojas ar kādu draugu vai kaimiņu, kam reizi dienā būtu iespēja noiet garām tavam dzīvoklim un pārliecināties par drošību. Bieži vien šim cilvēkam var uzticēt arī atslēgu, lai viņš šad un tad varētu apliet puķes un savākt sakrājušos pastu.

Izslēdz elektroierīces

Dodoties prom atvaļinājumā, noteikti, izslēdz no rozetes visas elektroierīces. Tādējādi ietaupīsi gan elektroenerģiju – ir pierādīts, ka vairums elektroiekārtu arī izslēgtā stāvoklī tomēr patērē elektroenerģiju, kā arī pasargāsi elektroierīces un savu mājokli pret neparedzētiem bojājumiem, kas var rasties dabas stihiju ietekmē, piemēram, zibens.

Neafišē savu aizbraukšanu

Braucot prom atvaļinājumā, būtu diskrēti jāizturas ar informāciju par savu neesamību mājoklī. Nevajadzētu pārpludināt sociālos tīklus – facebook un twiter ar informāciju, ka jūs dodaties prom, cik ilgi būsiet prom un kad precīzi atgriezīsieties. Šo informāciju ļoti viegli var izmantot negodīgos nolūkos.

Informē autoritātes

Ja dzīvojat mazā ciematā, labs ieteikums būtu informēt vietējos kārtību sargājošo iestāžu darbiniekus – vietējo policistu par savu prombūtni. Tādējādi viņš savā ikdienas dienesta darbā varēs pievērst vairāk vērības tam, kas notiek jūsu mājokļa apkārtnē. Būtu arī vēlams informēt par trešajām personām, kam uzticaties un kas var apmeklēt jūsu mājvietu ar nolūku aplaistīt puķes, izņemt pastu, nopļaut zāli utt.