Mūsu laiks ir ierobežots, tāpēc ļoti rūpīgi jāpasver, kā mēs to izmantojam. Strādājot gudrāk nevis vairāk, mēs esam daudz produktīvāki un tajā paša laika posmā spējam izdarīt daudz vairāk. Tad kā strādāt gudrāk? Tālāk tiek uzskaitītas tikai dažas lietas, ar ko vajadzētu sākt, lai optimizētu un atvieglotu savu darba plūsmu.

Uzlabo savas laika plānošanas iemaņās

Kā jau jebkurā dzīves jomā arī darbā plānošanai ir milzīga nozīme un ar to sākas visi procesi. Izveido prioritāšu sarakstu, kam jāvelta visvairāk laika, un atceries plānošanas procesā būtu vēlams izvairīties no liekiem traucēkļiem, kā telefona zvani, sociālo tīklu atgādināmi, vai e-pastu pārbaude. Cilvēkiem bieži vien ir doma, ka tie spēj darīt vairākas lietas vienlaicīgi, bet tas ir ļoti maldīgi it īpaši darba kvalitāte cieš sfērās, kas prasa iedziļināšanos un koncentrēšanos uz doto uzdevumu, kas noteikti atbilst arī plānošanas procesam.

Lieto telefonu biežāk

Mēs visi esam tik ļoti pieraduši no komunikācijas e-pastā, kad dažreiz aizmirstam par vienkāršo iespēju vienkārši piezvanīt un precizēt visu nepieciešamo informāciju telefoniski, tādējādi varam iegūt maksimāli ātru atgriezenisko saiti un nekļūdīgi noskaidrot mūs interesējošo, saprast kontekstu. Nesaka izmantot telefonu, ja ir iespēja aiziet pie kolēģa, kas atrodas tajā pašā ofisā, jo tādējādi iegūstam vairākas noderīgas lietas – uzzinām visu vajadzīgo informāciju, aprunājamies ar dzīvu cilvēku, kas šajā datoru pasaulē ir kļuvis retums un kas arī nav mazāk būtiski, nedaudz atpūšamies un darba, pie kā strādājam.

Esi kodolīgs

Māka formulēt savu domu īsi un saprotami ir, tas pie kā mums visiem būtu jāstrādā, tas ne vien uzlabo komunikāciju un daba produktivitāti, bet arī novērš liekus jautājumus un konflikta situācijas.

Mācies pēc iespējas vairāk

Šis ir arī ieteikums, kas attiecas uz visām dzīves sfērām, iekļaujot arī darbu. Tas ir būtiski tādēļ, ka tehnoloģijas un zinātne attīstās ļoti ātri un visu laiku mēs varam atrast kādu risinājumu, proti, jaunu programmu, tehnoloģiju, kas mūsu darbu atvieglo un ļauj mums sasniegt vairāk. Cilvēkam jauns velosipēds nav jāizdomā ir pieejami ļoti daudz bezmaksas rīki, kas mums ļaus strādāt vieglāk un paveikt daudz vairāk!