Mēs visi sapņojam par atvaļinājumu, kādā tālā un neredzētā zemē, kādam tā būs tropiska paradīzes sala ar baltu smilšu pludmalēm un kristāldzidru ūdeni, citam savukārt sniegotas kalnu virsotnes. Neatkarīgi, kur vēlamies aizbraukt, mums ir uz turieni kaut kā jānokļūst un visbiežākais un ērtākais pārvietošanās veids, kādu izmantojam, ir lidmašīnas.  Neskatoties uz pieaugošo dzīves dārdzību, ir iespējas, kā sev šo ceļošanas prieku sniegt biežāk, kā mēs to iedomājamies, proti, atrodot un plānojot visizdevīgākos ceļojuma maršrutus un laikus. Tālāk tiek uzskaitīti pāris ieteikumi, kā var ietaupīt, iegādājoties aviobiļetes

Ievēro piesardzību meklējot biļetes

Speciālisti un zinātāji iesaka meklējot izdevīgākas aviobiļetes pārlūkam izmantot tā saukto inkognito iespēju, respektīvi, jo aviokompāniju mājaslapas izmantojot dažādas meklētāju optimizētāju  iespējas, maina un palielina lidojumu cenas, ja atkārtoti skatāties to pašu lidojumu variantus, tādējādi vilinot pasteigties un iegādāties nepārdomājot biļetes, kamēr tās vēl pieejamas.

Izvēlies lētākas lidojumu dienas

Lidojuma cenu var noteikt arī diena, kura izvēlaties lidot, piemēram, daba dienās it īpaši otrdienās un trešdienās  tie parasti lētāki un piektdienās un sestdienās ievērojami dārgāki, salīdzinot ar pārējām nedēļas dienām.

Izvēlies īsto brīdi

Plānojot laicīgi savu ceļojumu un, meklējot biļetes, var ievērojami ietaupīt. Eiropā valda tendence, ka, tuvojoties lidojuma datumam, cenas pieaug, kā arī, ja vēlas iegādāties biļetes, ļoti ātri, pirms paredzētā reisa, cena ir salīdzinoši lielāka. Tāpēc būtu jāatrod optimālais laika periods pirms paredzētā brauciena, lai iegūtu vislabāko cenu.  Nav īsti pareizā matemātiski izskaitļotā optimālā laika, kad ir vislabākais laiks iegādāties biļetes. Speciālisti iesaka, ka vislielākā iespēja lētāk iegādāties biļetes, ja plānosi savu lidojumu 6-12 nedēļās uz priekšu.

Seko līdzi pēdējā brīža piedāvājumiem

Ne vienmēr mūsu dzīvē visu var saplānot laicīgi, ja patīk spontāni ceļojumi, tad noteikti ir vērts regulāri pārbaudīt aviosabiedrību pēdējā brīža piedāvājumus, kuros šīs organizācijas cenšas pēdējā brīdī aizpildīt kādu avioreisu, ievērojami samazinot cenu pēdējām biļetēm. Šādās situācijās jārīkojas ātri un jāsaprot, ka nebūs iespējas ko pārcelt un pielāgot, jābūt gatavam doties ceļā.