1. daļu par Borna mantojumu lasi šeit, lai uzzinātu vairāk par Borna manojumu jau šodien!

Acīmredzot kāds nolēma, ka bija labāk galvenokārt paļauties uz sarunām, dažām retrospekcijām un drāmas mēģinājumiem tā vietā, lai radītu augsta līmeņa dabību kāda iemesla dēļ. Man nav iebildumu pret šīm lietām, bet cilvēki nāk uz Borna filmām, lai redzētu, kā tiek piekauti sliktie puiši un galvenais varonis izmanto inteliģenci un intuīciju, lai atrastu izeju no drausmīgiem apstākļiem, kad viņam seko neskaitāmi aģenti un policisti. Mēs saņemam nelielu daudzumu no tā, bet tas nav ne tuvu pietiekami. Kā gan var pat domāt par Borna filmu franšīzes izlaišanu ar tādu darbību, kā šajā?

Jūs varētu domāt, ka Jūs redzēsiet gudru filmu ar dziļāku domu sakarā ar to, ka ir vairāk runāšanas un drāmas elementu ar mazāku darbību, bet „Borna mantojums” ir mazāk gudrs un ne tik straujš, kā Jūs varētu vēlēties. Iepriekšējās Borna versijas bija inteliģentas veidā, kā tās tika ar visu galā. Direktori Dags Limans un Pols Grīngrass varēja izstāstīt aizraujošu stāstu ar galveno varoni, kas daudz nerunāja, un tiešām neizrādīja nekādas emocijas vai personību. Tas rāda uzmanību uz detaļām, kas ir svarīga filmās un šai jaunākajai filmai tās ļoti pietrūka.

Ja es nesalīdzinu „Borna mantojumu” ar citām Borna franšīzes filmām un novērtēju to kā atšķirīgu, es gribētu teikt, ka šai filmai ir pienācīgs darbības sižets un dažām darbības ainām, kas ir pienācīgas pēc noteiktiem punktiem. No otras puses, ja es salīdzinu šo ar trim iepriekšējām filmām, es teiktu, ka tā izskatās daudz sliktāk, un ka tās vispār nav salīdzināmas. Man ir grūti to teikt, jo es mīlu visu, kas saistīts ar Bornu un es godīgi vēlējos, lai tas gūtu panākumus ar Metu Deimonu vai bez. Tā vietā, mēs iegūstam vājinātu filmu, kam nepieciešams vairāk darbības un daudz labāks scenārijs.

Es sākotnēji cerēju, ka šīs filmas veidotāji nekopēs Borna triloģiju pilnībā. Beigās es vēlējos, kaut viņi būtu paņēmuši daudz vairāk. Mēģinot saistīt Meta Deimona Džeisonu Bornu ar filmu, šad tad parādot attēlu ar viņa seju vai minot viņa vārdu, neizdosies izveidot to nepārtrauktību, ko autori meklē. Gudra filma ar stilu un saturu būtu izveidojusi to nepārtrauktību, un es būtu gatavs gaidīt vairāk nekā divas stundas tikai, lai redzētu to vairāk nekā vienu reizi.

„Borna mantojums” atgādina par laiku, kad kāds domāja, ka bija gudri izveidot Helovīna filmu ar Maiklu Maiersu. Tā bija briesmīga ideja, un negatīvi svilpieni joprojām tiek dzirdēti līdz šai dienai. „Borna mantojums” varētu nebūt tik slikta filma kā „Helovīns 3”, bet tā noteikti netiek līdzi trim iepriekšējām Borna filmām ar Džeisonu Bornu kā galveno varoni. „Borna mantojums” nekad nelikās kā Borna filma, un tā nekad īsti neizskatījās pēc tādas. Vienīgā lieta, kas tām ir kopīga, ir Borna vārds un tas arī viss.

Borna mantojums nav palīdzējis „Borna mantojumam”. Latiņa ir nostādīta diezgan augstu ar pirmajām trim filmām, kas tika novērtētas ļoti labi un tam vajadzētu būt pietiekamam spiedienam, lai cilvēki vēlētos gūtu panākumus. Vienkārši nebija iemesla izgāzties, ja vien filmas veidotāji nezināja, ko viņi dara, un es uzskatu, ka tas ir maz ticams. Cerams, ka nākamā Džeisona Borna atgriešanās ietvers dziļākus stāstus. Ja tas nenotiks, es lūgšu, un cerēšu, ka viņi izveidos labāku filmu no sākuma līdz beigām nekā šī.