LsLai gan bankas pēdējos gados ir saņēmušas diezgan lielu devu kritikas, tā nobāl, salīdzinot ar to daudzumu, ko ir saņēmusi ātro kredītu nozare. Daudzi cilvēki uzskata, ka ātro kredītu uzņēmumi nav nekas vairāk kā krāpnieki, kas izmanto aizņēmēju izmisumu. Tas tomēr ir aplams uzskats.

Nav šaubu, ka ātro kredītu uzņēmumiem ir slikta reputācija, bet tā diez vai ir pamatota. Kredītiem bieži ir augstas procentu likmes un kredītu uzņēmumi to neslēpj. Ja tiek salīdzināta starpība starp ātro kredītu procentu likmēm un tām, kas jāmaksā bankām par pārtēriņiem, bankas tomēr iekasē līdzīgus procentus no patērētājiem.

Skatoties uz procentu likmēm, būtu muļķīgi aizmirst kredītkartes. Tās ir vēl viens patiesi pārmērīgu maksu piemērs, bet ļoti maz cilvēku pamana to, ka papildus augstām procentu likmēm, kredītkartēm bieži ir gada maksa un Jums būs jāmaksā papildus, ja mēģināsiet izņemt skaidru naudu. Neviens no šiem nosacījumiem neattiecas uz ātrajiem kredītiem.

Protams, ir daži cilvēki, kas nonākuši grūtībās, kā rezultātā tie nespēj atmaksāt iegūtos kredītus, bet to pašu var teikt par absolūti jebkāda veida kredītu. Patērētāji, kuri ir iztērējuši pārāk daudz, iepērkoties internetā, veicot mājokļa un kredītkaršu maksājumus un iegūstot patēriņa kredītus, reizēm tik un tā varētu vainot bankas par šo kļūdu. Kāpēc tad vainot ātro kredītu uzņēmumus par savu patērētāju kļūdām?

Daudz negatīvisma, šķiet, izriet no ātro kredītu īstermiņa rakstura. Tā kā par tiem ir jāmaksā katru dienu vai katru mēnesi, maksājumi un pievienotās procentu likmes var uzkrāties ļoti ātri ļoti īsā laika posmā, padarot kredītu arvien grūtāk atmaksājamu patērētājam. Lai palīdzētu pret to cīnīties, cienījami ātro kredītu uzņēmumi piedāvā ļoti skaidrus noteikumus un nosacījumus un dara, ko vien var, lai pārliecinātos, ka jauni un jau atkārtoti aizņēmēji 100 % apzinās, kam viņi piekrīt, pirms kredīts tiek piešķirts.